KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14381036
nr 1438 1036
George Clare
(1835-1890), Storbritannien
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 18x25 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
George Clare, bildkonstnär född 1835, död 1890.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 13 december 2021
kl 20:20:42
1.600 kr
1.800 kr
2.000 kr
- Klassiska
13 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska